Milyarlarca Mp3, özgür ve hızlı müzik keyfi için hemen bir arama...

Harika bir haber! Mp3indirtube'da artık mp3ler yanında video klipleri de en yüksek kalitede indirebilirsiniz :)

Mp3 Nedir?

MP3 (MPEG-1 Ses Katmanı-3), ses kalitesinin orijinal seviyesini korurken, ses dizisini çok küçük bir dosyaya (orijinal dosyanın yaklaşık on birde biri) sıkıştırmak için kullanılan standart bir teknoloji ve formattır.

MP3, CD kalitesinde ses sağlar. En yaygın müzik dosyası türlerinden biridir. Bir MPEG 3 değildir ancak MPEG 1 veya 2 video dosyalarındaki katman III'de bulunan ses sıkıştırmasını kullanır. MPEG adı Hareketli Görüntü Uzmanları Grubundan türetilmiştir. 1991'de Almanya'daki Fraunhofer Enstitüsü tarafından yaratılmıştır. Ses kalitesi; bit hızı (sabit veya değişken), örnek oranı, ortak veya normal stereo gibi ayarlara göre değişir.

Mp3 Logo

Mp3 Neden Popülerdir?

MP3 formatının en büyük cazibe noktası, dosyaları sıkıştırma yeteneğidir, bu da müzik depolamanın kullanışlı, çok yönlü ve çok popüler bir yoludur.

MP3, kulaklarımızın duyamayacağı bir şarkıdan çok fazla ses çıkartarak ve dosya boyutlarını daha da azaltmak için karmaşık matematik algoritmalar kullanarak güçlü sıkıştırmayı gerçekleştirir. Sonuç, MP3 dosyalarının sıkıştırılmamış müzik dosyalarından yaklaşık 11 kat daha küçük olmasıdır.

Bu etkileyici sıkıştırma oranları sayesinde tipik bir müzik parçası yaklaşık 50 MB (megabayt) ila yaklaşık 4MB arasında azaltılır. Ticari müzik CD'lerinde halen kullanılan eski formattaki (.WAV) 16 şarkı yerine tipik bir ses CD'sine 100'den fazla MP3 parçasını yerleştirebilirsiniz.

Küçük dosya boyutu nedeniyle, MP3'leri kolayca indirebilir ve e-postayla gönderebilirsiniz. Windows'un Media Player, Real Player, iTunes veya WinAmp gibi MP3'leri çalmak için çok sayıda program bulunmaktadır.

Birçok web sitesi, parça başına 1 $'dan daha az, küçük bir ücret karşılığında yasal MP3 yüklemeleri sunmaktadır.

Çoğu kimse CD koleksiyonunu bilgisayarlarına yükler. Bir kere sabit sürücünüzde saklandığında, müziğinizi bilgisayarınızdaki hoparlörler veya kulaklıklar aracılığıyla çalabilirsiniz. Kendi derleme albümlerinizi ve çalma listelerinizi de oluşturabilirsiniz.

Sıkıştırma oranını ne kadar yüksek (genelde 48 ile 192 Kbps arasında) belirlerseniz, dosya o kadar küçük olur, bunun sonucunda ses kalitesinde azalma olur.

MP3 dosyalarını taşınabilir bir MP3 çalara veya iTunes, bir iPod veya diğer bir Apple cihazına kopyalayabilirsiniz. Taşınabilir radyo / CD çalarlar artık MP3 çalma özelliğine de sahipler. Başka bir seçenek, müzik dosyalarını bilgisayarınızdan boş bir CD'ye kopyalamak veya USB'ye aktarmaktır.

Mp3 Nedir?

Mp3indirtube'da Youtube'da 50 dakikayı aşmayan tüm videoları, albümleri, şarkıları Mp3'e çevirebilirsiniz. Mp3'ler sunucularımız üzerinde barındırılmamaktadır. Telif hakları, uyar-kaldır prensibi, site kullanımı ve reklam için iletişim yollarımız daima açıktır.

Ana Sayfa | İletişim | Rss | Sayfa Başına Dön